فواید حضور در شبکه های اجتماعی برای مدیران سایتها

فایده های فعالیت در شبکه های مجازی برای وبمسترها

منبع : مقاله مزایای فعالیت در شبکه های اجتماعی از مرکز بهینه سازی وب سایت آمابک ||| تبلیغ امروز : موسسه تداوم نسل سپید فعال در امور مهاجرت به استرالیا

مزایای فعالیت در شبکه های اجتماعی برای وب مسترها


1: به دست آوردن بک لینک های با ارزش و مفید


اول از همه به توضیح این نکته میپردازیم که لینک با ارزش چه ویژگی هایی دارد :


الف : یک لینک با ارزش دارای عنوان ، آدرس و توضیحات مناسب است. به عنوان مثال برای یک شرکت طراحی سایت لینک شدن با عنوان گوشی موبایل خیلی با ارزش نیست و همچنین بهتر است لینک ها به آدرس صفحات مهم و مرتبط با عنوان داده شده باشد.


ب : صفحه ای که شما را لینک کرده است باید با شما و یا سایت شما ارتباط موضوعی داشته باشد و دارای رتبه و بازدید نسبتا مناسبی باشد بنابراین لینک های موجود در شبکه های اجتماعی را چون شما خودتان قرار میدهید ، هم از عنوان و آدرس مناسب برخودار هستند و هم صفحه شما در شبکه های اجتماعی با سایت شما ارتباط موضوعی دارند. البته این مسئله نیز وجود دارد که بعضی لینک ها در برخی شبکه های اجتماعی غیرمستقیم و یاno-follow  میباشد ولی بازهم در افزایش رتبه سایت شما تاثیر دارند.


2 : افزایش بازدید
این موضوع کاملا مشخص است. قرار گرفتن لینک آدرس شما در معرض دید بازدیدکنندگان باعث هدایت آنها به سایت و در نتیجه افزایش بازدید میگردد و تاثیر زیادی روی رتبه الکسا و تاثیر خوبی هم در رتبه شما در نتایج موتورهای جستجو دارد.


3 : مشهور شدن
از گذشته تا به امروز یکی از روش های تبلیغات قرار دادن برند در معرض دید مردم و تکرار این مسئله بوده است. وقتی شما حضور فعالی در شبکه های اجتماعی و دیگر جوامع اینترنتی داشته باشید مسلما بیشتر دیده خواهید شد بنابراین شما و یا برندتان شناخته تر خواهد شد.


4 : تبلیغات بدون هزینه
شبکه های اجتماعی این فرصت را به شما میدهند که به رایگان محصولات و خدمات خود را به دیگران معرفی کنید و از این راه بدون هیچ هزینه ای به تبلیغات بپردازید.


5 :  گرد آوری کاربران هدف
شما خیلی راحت میتوانید کاربران علاقه مند به خدمات و محصولات خود را جمع آوری نمائید. با جستجوی موضوعات مورد نظر در شبکه های اجتماعی این افراد را شناسایی کرده و به جمع دوستان ، گروه ها و یا حلقه های خود اضافه کنید. کاربران هدف به شما و خدمات و محصولاتتان علاقه مند هستند و تبدیل آنها به مشتری بسیار آسان تر از تبدیل سایر کاربران به مشتری میباشد. بنابراین جمع آوری کاربران هدف تاثیر بسیار زیادی در افزایش فروش و یا بهبود کسب و کار شما خواهد داشت.


6 :  ارتباط بیشتر با کاربران
شبکه های مجازی این امکان را فراهم کرده اند که به راحتی مشتریان ، مراجعان و بازدیدکنندگان خود را بهتر بشناسید و با آنها تعامل راحت تری داشته باشید. شما به آسانی میتوانید از نظرات آنها آگاهی کسب کرده و به وسیله تعامل با کاربران احساس راحت بودن و صمیمی بودن با بازدیدکننده را به آنها القا نمائید.

منبع : مقاله مزایای فعالیت در شبکه های اجتماعی از مرکز بهینه سازی وب سایت آمابک

کلمات کلیدی : بهینه سازی سایت,بهینه سازی وب سایت,مهاجرت به استرالیا,سئو

/ 0 نظر / 7 بازدید